fbpx

Ehitusloa taotluse või ehitusteatise esitamine

Ehitusloa taotlemine ehitusteatise esitamine

Ehitusõiguse saamiseks tuleb tihti taotleda plaanitavale hoonele ehitusluba. Ehitusloa taotlemise eelduseks on ehitusprojekt ning projekteerimistingimused või detailplaneering. Sõltuvalt maja suurusest tuleb esitada, kas ehitusteatis või ehitusloa taotlus.

Ehitusluba vs ehitusteatis
Ehitusluba vs ehitusteatis

Ehitusseadustik lisa 1 alusel pole tarvis ehitusprojekti, ehitusteatist või ehitusloa taotlust hoone puhul, mille gabariidid jäävad alla 5m (harja kõrgus maapinnast) ning ehitisealune pindala alla 20 m2. Ülejäänud hoonete puhul tuleb esitada dokumente.

Kui toimub osa asendamine samaväärsega, näiteks asendatakse aknad sama tüüpi akendega, siis pole tarvis midagi. Kui aga soojustatakse väljast ning maja gabariitmõõdud suurenevad, tuleb juba esitada erinevaid dokumente.

Millest koosneb ehitusprojekt ehitusloa jaoks?

Kuni 60 m2 ja alla 5m kõrge hoone puhul tuleb esitada ehitusteatis ja ehitusprojekt. Kuna ehitusprojekt (ka teatise tasemel) peab vastama standarditele ja Nõuded Ehitusprojektile siis ehitusprojekti staadiumi kvaliteet ei ole leebem kui ehitusloa taotluse juures. Teatise puhul on erinevus vaid selles, et puudub riigilõiv ning elamute puhul energiamärgise nõue.

Soovid teada hinda maja projektile ja ehitusloale/teatise esitamisele? Kirjuta:

Ehitusluba või ehitusteatist elamule, suvilale, aiamajale, ärihoonele, kaubanduskeskusele, tootmishoonele jpm. Saada kiri ja võtame ühendust.

    Email (nõutav)

    Teade