fbpx

Palju AI abiks on arhitektile või disainerile?

Arhitekt vs AI

Täna jagan teiega põnevat teekonda, mille käigus katsetasin kahte erinevat AI baasil veebirakendust. Eesmärk oli luua hoone kujundusi kaasaegsele arhitektuurile ja disainile, ühendades AI tehnoloogia ning arhitekt.

Esimene katsetus oli luua madalaeelarveline maja, mis oleks praktiline ja taskukohane. See väljakutse aitas mõista, kuidas luua atraktiivseid disainilahendusi, hoides samas silmas eelarvepiiranguid. Ütleme nii, et katse ebaõnnestus, sest AI ei saa veel aru, mis tähendab soodne lahendus.

Seejärel liikusime edasi, et kujutada kaasaegset ja minimalistlikku maja, mis oleks ideaalne arhitektuurifirma veebilehe taustapildiks. Me katsetasime erinevate katuste ja värvipalettidega, püüdes tabada nii kaasaegse kui ka Skandinaavia stiili elemente.

Tulemuseks võib öelda, et AI-tehnoloogial on veel palju minna, et saavutada realistlike tulemusi. Küll on aga hea viis katsetada ning leida ideid, millest realistlikud teosed võivad sündida inimese abiga.

Siin on mõned pildid, mille Promeai tegi:

Siin on mõned pildid, mille DALL*E tegi:

AI on võimas tööriist, mille abil on väga kiiresti võimalik teha üliägedaid maja pilte, kuid milles võib puududa inimlik puudutus ja isikupära, mis on arhitektuuri puhul ülioluline. AI põhised disainisüsteemid on kallid ja majade lahendused tihti ebapraktilised.

AI-generatsioon võib pakkuda ainulaadseid ja innovaatilisi disainilahendusi, mida inimdisainer välja mõelda ei suuda või kui suudab, siis neid visualiseerida kindlasti mitte sellise kiirusega.

Viimase kliki teeb ikkagi veel inimene.

PromeAI: https://www.promeai.com/

DALL*E https://openai.com/dall-e-3