Jäin väheke hiljaks, kuid loodan, et need, kes vajasid seda infot on juba eelnevalt näinud teistelt veebilehtedelt.

Nimelt EAS korraldab sel aastal (ilmselt viimandat korda) Hajaasustuse toetusprogrammi. Programmi eesmärgiks on toetada hajaasustuses elavaid peresid.

Hetkel on võimalik veel taotlusi esitada järgnevates maakondades:

Viljandimaal 5. mai – 15. august http://viljandi.maavalitsus.ee/hajaasustuse-programm

Jõgevamaal 5. mai – 15. august http://jogeva.maavalitsus.ee/hajaasustuse-programm

Saaremaal 1. august – 30. september http://saare.maavalitsus.ee/hajaasustuse-programm

Põlvamaal 4. august – 6. oktoober https://polva.maavalitsus.ee/hajaasustuse-programm

Pärnumaal 3. juuli – 12. september https://parnu.maavalitsus.ee/et/hajaasustuse-veeprogramm

Puurkaevu ja septiku vahekaugus vähemalt 60 meetrit

Puurkaevu ja septiku vahekaugus vähemalt 60 meetrit

Toetuse suurus ühe taotluse kohta on 6500 eurot, kusjuures sinu osalus selles on 33,33%. Nt kui su puurkaev ja septik lähevad maksma 6000 eurot, siis sinu osalus selles on umbes 2000 eurot.

Programmist saavad osa võtta need, kel on peres alla 18 a lapsi ning sissekirjutus on vähemalt käesoleva aasta jaanuarist. Lisaks sellele peab hoone, kus elad kantud Ehitusregistrisse elamuna. Kui seda pole Ehitusregistris, siis on tarvis tellida kiiresti ülesmõõtmisprojekt, et KOV saaks pindalad registrisse kanda.

Hajaasustuse programmi projekti taotluses on tarvis vähemalt kahte hinnapakkumist erinevatelt ettevõtetelt ning täita hulk taotlusdokumente. Täpsemalt on märgitud siin: taotlejale

Kusjuures, isegi, kui näed, et sinu maakond on nimekirjas esindatud, ei pruugi olla esindatud sinu koduvald. Nt Saare maakonnas on 15 valda aga 13 võtavad programmist osa. Seega uuri välja oma maakonna Maavalitsuse kodulehelt, kas sinu vald võtab osa hajaasustuse programmist.